İsrail bir haftada 132 Filistinliyi evsiz bıraktı

#
Yeni Üye

Ticaret : 0 / 0 / 0
Katılım
3 Eyl 2015
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Puanları
1
İsim
İsrail bir haftada 132 Filistinliyi evsiz bıraktı

buldozeryikim.jpg


Birleşmiş Milletler dün yayınladığı raporda, Siyonist işgal rejiminin geçen hafta Batı Yaka’da 63 ev yıktığını, bunun sonucunda 82’si çocuk 132 kişinin göç etmesine neden olduğunu belirtti.

Birleşmiş Milletler tarafından işgal altındaki Filistin topraklarıyla ilgili olarak yayınlanan rapor, işgal rejiminin yılbaşından beri en az 356 ev ve işyeri yıktığını, bunlar arasında C bölesinde uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen projelere dahil binalar olduğunu hatırlatarak, bu projelerin işgal rejiminin askeri bölge ilan ettiği topraklar üzerinde olduğunu ve bu toprakların Batı Yaka’daki Filistin topraklarının %60’ını teşkil ettiğini, işgalcinin buralarda Filistinlilerin ev ve işyeri inşa etmelerine izin vermediğini kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Birleşmiş Milletler’in işgal altındaki Filistin Toprakları İnsani Yardım Koordinatörü Robert Piper yıkım işinin yerleşkeleri genişletme politikalarına paralel yapıldığına dikkat çekti.

Piper yaptığı açıklamanın devamında, işgal rejiminin yerleşimcileri Kudüs’ün çevresinde yaptığı binlerce meskene yerleştirmesinin Filistin varlığını ciddi manada etkileyeceğini söyledi.

İsrail’in daha iyi evler ve koşullar adı altında bölgede yaşayan yaklaşık 7 bin bedeviyi Ürdün Vadisi’nin doğu kesimine yerleştirmek istediğini belirten Piper, Birleşmiş Milletler insan hakları savunucularının bunu zorla göç olarak değerlendirdiklerini ifade etti.

Kaynak: İslami Davet
 
Üst